Úvod » Plešivec

Plešivec 

PlešivecPlešivec (německy Pleßberg) je hora v Krušných horách s nadmořskou výškou 1028 metrů, která se nachází 2 km jihovýchodně od obce Abertamy.

SkiAreál

Na svazích Plešivce vyrostl moderní Skiareál. Areál je nejmladší a nejmodernější v republice, díky tomu je celý plně a profesionálně zasněžován a osvětlen. Nachází se zde 8 sjezdovek různých náročností, délek a různého převýšení. Veškeré sjezdovky jsou přehledné a dostatečné široké a každý lyžař má přehled o okolním dění. Přeprava po areálu je zajištěna třemi čtyřsedačkovými lanovkami, třemi vleky a čtyřmi pohyblivými pásy. Díky vysoké přepravní kapacitě všech lanovek. Si užijete sjezdovky, protože u nás se netvoří dlouhé fronty. Každý vlek je schopen přepravit až 2 400 osob za hodinu.

Mapa Skiareálu PlešivecV areálu se nachází dětský park s profesionálním vybavením, kde se mohou děti nejen učit pod vedením zkušených instruktorů, ale také mohou využít na čtyři desítky atrakcí, ke kterým patři kolotoč, umělý tunel ve tvaru velké houby, mnoho zvířat, několikametrový had sloužící k nácviku oblouků a další atrakce na kterých se děti nebudou nudit. Velice užitečnou pomůckou jsou umělé schody, díky kterým se i nejmenší naučí stoupat po vrstevnicích tak, aby jim neujížděly lyže. K tomu by se děti při lyžování neunavily, slouží pojízdné pásy o délkách 30, 40 a 80 metrů. Díky nim se svezou i nejmenší děti, které samy nezvládnou jízdu na vleku.

Přímo na vrcholu Plešivce se nachází rozhledna, restaurace a hotel stejného jména. Ve Pstruží je Apresski bar U Dostyho, restaurace Fabrika Art v hotelu Zelené Údolí a bistro Stodola. U dětského centra pak bistro Chalupa a přímo na jednom ze svahů velice oblíbený Skibar. Pro sezonu 2015/2016 připravujeme dvě nová občerstvení.

Obrázky na této stránce byly převzaty z oficiálních stránek Skiareálu, kde naleznete i další informace: https://www.skiarealplesivec.com/cs

Fotografie okolí domu

Podívejte se na fotografie domu, ve kterém se už brzo obejví byty, které mohou být vašim novým domovem. Nechte se inspirovat krásou Krušných hor a doslova dechberoucím panoramatem, které může být za vašimi okny.

číst dál...

Máte zájem o byty na Plešivci?

ikony a loga / cta telefon

číst dál...

 

 

zajímavé služby